„Boros Lajos kitálal” a Sláger kicsinálásáról címlappal jelent meg az eheti Narancs, de kitálalás helyett inkább önmagának mond ellent különböző félinformációkkal, miközben vérlázítóan cinikus dolgokat mond. Az újságíró pedig egyik helyzetre sem reagál, ami külön idegesítő.
„Úgy hírlik, valami elképesztő ajánlatot tettek: állítólag mindkét rádióhoz bekopogtattak, és bejelentették, hogy kérik a forgalom ötven százalékát, továbbá egy-egy hírszerkesztői posztot vagy vétójogot a kinevezésre” – mondja Boros a rádiós frekvenciák odaítélésének előzményeiről a szövegben. „Mondtam is a tulajdonosoknak, hogy ne legyenek skrupulusaik, ígérjék oda. Vagy ígérjenek spotokat, úgyis jön a kampány” – tette, de a narancsos újságíró sem állampolgárként nem horgad fel ezen, sem azzal a mutyizás feletti szemforgató siránkozással nem szembesíti Borost, amit az adásban rendeztek a döntés bejelentése után. „Tizenkét év magyarországi ittlét után még meglepődtek az amerikaiak?” – kérdez vissza ehelyett.
Boros két hasábbal arrébb már azon értetlenkedik, hogy miért Bajnai Gordonnal tárgyalt az amerikai Sláger-tulajdonos ceója (egyébként nem emlékszem rá, hogy nyilvánosan elismerte volna korábban bárki az egyfolytában ordas lobbizásról kiabáló Slágertől, hogy ez történt). Szerinte „valami gazdasági háttéremberrel” kellett volna egyeztetni, akinek igazi hatalma van, ami újabb végtelenül cinikus, de otthagyott kiszólás. Az az ellentmondás pedig ottmarad a levegőben, hogy ha nem tárgyaltak valami gazdasági háttéremberrel, akkor vajon ki jelentkezett be „úgy hírlik” az 50 százalékért, az I. kerületi MSZP arra járó titkára?
Az interjú végén aztán arról beszélnek, a Bumeráng-stáb valószínűleg a Neo FM-nél folytatja – a Sláger egykori frekvenciáin elindult Neo FM-en, ami a színfalak mögött lezsírozott döntés haszonélvezőjeként szintén rendesen kapott az adásokban Boroséktól. A kérdés itt sem az, hogy a műsorvezetők ezt pontosan hogyan egyeztetik össze a hetekkel ezelőtt bemutatott demokrata honvédéssel, hanem az, hogy a vérmesebb hallgatók hogyan fogják.
„Mostanság olyan leveleket kapunk, hogy mindegy, kihez csatlakozunk, mehetünk akár a Neo FM-hez is, csak hallhassanak már minket” – üti el még így is a kérdést Boros, hogy aztán arról beszéljen: azért az is benne van a pakliban, hogy egy önálló budapesti frekvenciát szerezzenek (a hallgatók, ugye, fontosak, de nem budapestiek ezek szerint mégsem mindenáron, ha egy helyi adó többet fizet), vagy hogy fellövik az adást egy műholdra, aztán majd megveszi, aki akarja.
Boros Bajnairól mondja azt, hogy lényegtelen figura, mert nem ő döntött, csak odatették dolgozni, aztán ha majd úgy adódik, „a szocialistákra jellemző módon kifarolnak mögüle”. Borosék ezek szerint jó szocialisták lennének, mert pont ugyanezt csinálják az eddig levágott álságos műsorukkal. Hogy ez az érdekük, az persze érthető, bár lehet ezt kulturáltan, az előzetes fröcsögést, majd a hulló köpet alá állást kihagyva csinálni, ahogy a danubiusos kollégák lényegesen elegánsabban tették. A furcsa inkább az, hogy Boros kiáll felvállalni az egész cinikus ködöt, az pedig még furcsább, hogy nem sütik rá, amikor helybe megy érte.
(Az interjú nincs fent online)