Ez rendben is van, a "médiaegyensúlyt akarok, azaz a jobboldali médiabefolyás növelését" kitételt viszont már nehezebb értelmezni. Azt nem tartom valószínűnek, hogy Széles ezzel leplezné: igazából csak pénzt csinálni jött, mert ahhoz nem ez a legjobb iparág. Valószínűleg inkább az van, hogy tényleg hisz abban a tételben, hogy ha sok eléggé jobboldali lapot hoznak létre, attól majd minden centrumszavazó hirtelen jobboldali lesz. Eközben viszont pont, hogy finomabb irányvonallal és izgalmasabb lappal tehetne azért, hogy ezeknek a médiumoknak valóban befolyása legyen. Most ugyanis legfeljebb csak neki van több befolyása, nem a szívéhez felvállaltan közeli jobboldalnak.
A fentiek tükrében nekem billeg az "amit lehet, oldjunk meg a hazai tőke segítségével, máskülönben a multik mindent visznek" érv is. Bár az interjúból sugárzik a küldetéstudat, Széles egyelőre minden, csak masszív jövőképpel bíró szakmai befektető nem, úgyhogy ugyanott vagyunk, mint a multikkal. (És eközben nem tudom nem iderángatni az Ikarus vidám történetét sem, amit ugye szintén ő vitt el a hazai tőke képviseletében, nem a multik -- azóta Lengyelország buszgyártó ország, nálunk meg milyen jó vége lett a sztorinak.)
De a szélesi logika érdekes csavarjait jelzi egy másik válasz is, amit képtelen vagyok értelmezni:
"Rá kellett jönnöm, főleg miután megvásároltuk a Magyar Hírlapot, hogy középen nincs senki. Politikailag semleges, vélemény nélküli embertömegek pedig pláne nem léteznek. A lap balliberális olvasótáborának helyére tehát jobboldali közönséget építettünk -- mindezt úgy, hogy megtartottuk az olvasószámot."A mondatok önmagukban értelmesek ugyan, de semmilyen logikai összefüggést nem találtam közöttük (mi "tehát"?). Azt meg persze még Bódis András sem akarta megkérdezni Szélestől, hogy a professzionális médiaelit kialakítását mennyiben segíti, ha egy gyáriparos kézivezérléssel belenyúlkál egy lap működtetésébe.